Новини світової науки.
Підводний вулкан вивернувся в січні поблизу тихоокеанської країни Тонга.
18.05.2022.

Новини світової науки — це актуальні новини, які висвітлюють наукові відкриття, досягнення науки і техніки. Досягнення та світові новини сфери технологій, космосу, медицини, фармацевтики, результати наукових досліджень, інтервʼю з відомими вченими та дослідниками, а також нові наукові теорії — все це ми висвітлюємо у цьому розділі.Підводний вулкан вивернувся в січні поблизу тихоокеанської країни Тонга.
Підводний вулкан вивернувся в січні поблизу тихоокеанської країни Тонга і послав величезні хвилі тиску, що пронеслися через атмосферу Землі, де вони кілька разів охопили планету.
Останнім вулканом, який створив такі великі брижі в атмосфері, був Кракатау в 1883 році, під час одного з найбільш руйнівних вивержень вулкану в історії.
«Ця подія атмосферних хвиль була безпрецедентною в сучасних геофізичних записах», — сказав перший автор Робін Матоза, доцент кафедри наук про Землю в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбарі.

Дослідження, опубліковане в четвер (12 травня) в журналі Science , показало, що імпульс тиску, створений вулканом Тонга , був «порівнянним за амплітудою з імпульсом виверження Кракатау в 1883 році і на порядок більшим, ніж у 1980 році на горі Св. Виверження Хелени", - сказав Матоза в електронному листі Live Science .

Чим вище амплітуда хвилі, тим вона потужніша.

Друге дослідження, також опубліковане 12 травня в журналі Science , показало, що цей потужний імпульс не тільки похитнув атмосферу, але й посилив брижі по океану внизу. Насправді, атмосферні хвилі породили невеликі, швидко рухаються метеоцунамі, тобто серії хвиль, викликаних порушеннями повітряного тиску, які досягли берега за кілька годин до звичайних сейсмічних цунамі, викликаних вибухом вулкана.

Дізнавайся новини першим!
Перед тим як підписатися, прочитайте наші оголошення про персональні дані. Натискаючи кнопку підписки, ви з ними погоджуєтесь.
Made on
Tilda