Новини світової науки.
Космічний телескоп Hubble сфотографував наслідки космічного катаклізму - "смерть" зірки.

14.05.2022

Новини світової науки — це актуальні новини, які висвітлюють наукові відкриття, досягнення науки і техніки. Досягнення та світові новини сфери технологій, космосу, медицини, фармацевтики, результати наукових досліджень, інтервʼю з відомими вченими та дослідниками, а також нові наукові теорії — все це ми висвітлюємо у цьому розділі.Космічний телескоп Hubble сфотографував наслідки космічного катаклізму - "смерть" зірки.
Космічний телескоп Hubble сфотографував наслідки космічного катаклізму - "смерть" зірки.

На знімку видно розірвані залишки наднової зірки - гігантський вибух, що знаменує кінець життя зірки, яка вмирає. Вважається, що цей об'єкт, відомий як DEM L249, був створений під час "передсмертної агонії" білого карлика. Хоча білі карлики зазвичай стабільні, вони можуть повільно накопичувати матерію. Накопичення матерії триває до тих пір, поки білий карлик не досягне критичної маси й не піддасться катастрофічному вибуху, викинувши при цьому величезну кількість матеріалу в космос.

Як повідомляється, DEM L249 знаходиться в сузір'ї Менса у Великій Магеллановій Хмарі - невеликій галактиці-супутнику Чумацького Шляху всього за 160000 світлових років Від Землі. 

Знімок був опублікований на сайті обсерваторії ESA/Hubble.

Дізнавайся новини першим!
Перед тим як підписатися, прочитайте наші оголошення про персональні дані. Натискаючи кнопку підписки, ви з ними погоджуєтесь.
Made on
Tilda